Nuo ko prasideda kelionė į B.E.S.T.
Į pirmąją konsultaciją atėję žmonės dalinasi, kad kreiptis pagalbos paskatino prasta fizinė ar dvasinė savijauta: ilgą laiką besitęsiantys skausmai, įvairios ligos, varginantis nerimas, prasta miego kokybė, patiriama įtampa. Kreipiasi ir žmonės, patyrę fizines, psichologines traumas ir išgyvenantys jų pasekmes. Dažnai tokiose būsenose nugyvenama ne vieną mėnesį, kartais- net ne vienerius metus. Neretai susitinkame jau po to, kai nusiviliama greitus pokyčius žadančiais metodais ir kai žmogus jau nebenori arba net nebegali taikytis su prasta savijauta, kai tai jau turi stiprų poveikį gyvenimo kokybei.
Pradėjus analizuoti kaip iki to atėjo, žmogui dažnai sunku susieti dabartinį rezultatą su ankstesniais sprendimais ir veiksmais. Norą pradėti gyventi kitaip pažadina fizinis ar dvasinis skausmas, kurį atlaikyti jau darosi per sunku. Girdžiu abstrakčias frazes: "Daugiau taip gyventi nebegaliu", "Atrodo, turiu viską, bet jaučiuosi blogai, man liūdna, niekas nedžiugina, nematau prasmės", "Nieko nebenoriu", "Neturiu sveikatos", bet klientui sudėtinga įvardinti, kas būtent kelia prastą savijautą. O uždavus žmogui klausimą "Kam jums reikalinga sveikata/ geri santykiai?", jis nutyla ir pasineria į apmąstymus arba sutrinka: "Kaip kam?"... Bet atsakymą į šiuos klausimus dažnai suranda ne iš karto. Todėl kartu su į terapiją atėjusiu žmogumi pradedame ieškoti, kurioje būtent gyvenimo srityje kyla sudėtingų situacijų, ką konkrečiai reikėtų keisti, kokios priežastys sukėlė kūno ar psichologinius negalavimus ir ieškome naujų veikimo modelių, padėsiančių pakeisti savijautą.
Kaip ateinama iki taško, kai suvokiame, kad daugiau taip tęstis nebegali? Šiais spartaus technologijų vystymosi, skubėjimo laikais, mus veikia ne tik socialinėse medijose matomos greitos sėkmės istorijos, noras neatsilikti, būti sėkmingais, bet ir vidinių nuostatų priešprieša su matomu kitų žmonių elgesiu ar pasiekimais.
Besivydami sėkmę, dažnai negalime perlipti barjerų savo galvose. Jausmas šnabžda viena, mintys rėkia kitas tiesas, o galiausiai veiksmas nukreiptas dar kita kryptimi. Skubame, nerandame laiko savirefleksijai, savųjų tikslų išsigryninimui, o nuolat tai kartodami, galiausiai taip atitolstame nuo tikrojo savęs, kad dažnai tik išorinių aplinkybių sustabdyti randame laiko prisiminti ar net susipažinti su savimi. Skamba keistai, gal net juokingai, bet dažnu atveju, tai yra tiesa.
B.E.S.T. sesijų metu su žmogumi keliaujame į jo vidinį pasaulį, randame priežastis, sukėlusias sunkumų tam tikrose gyvenimo srityse, gilinamės į jo nuostatas, kurios dažnai yra net ne jo paties, o perduodamos giminės programų. Atliekamos kūno terapijos sesijos, aptariamos užduotys namų darbams.
Kas yra B.E.S.T.?
B.E.S.T. yra bio- energo sisteminė terapija. Žmogus yra visuma: kūnas, psichika, energetika (siela, dvasia). Laimingu žmogus jaučiasi tuomet, kai visos šios dalys veikia harmoningai: kaip jaučiu, taip ir galvoju, ką galvoju, tą sakau, ką sakau - tą darau. Kai šios dalys pradeda veikti skirtingomis ar priešingomis kryptimis, žmogus ima nebesuprasti savęs, jo jausmai prieštarauja mintims, jam nebesuprantama, kaip pasielgti, kokį veiksmą atlikti arba kodėl atlikti veiksmai nedavė norimų rezultatų.
B.E.S.T. sistema apjungia visas sritis: žmogaus psichiką, fiziką ir energetiką, tai sistema, į harmoningą dermę sujungianti mūsų psichologinį, fizinį ir dvasinį pasaulius.
Visos neįsisąmonintos emocijos atsispindi mūsų kūnuose, todėl pradėti spręsti problemą galime nuo tiek kūno lygmens, tiek nuo verbalinės analizės (pokalbio). Sesijos metu, kalbantis analizuojame probleminę gyvenimo sritį, po to seka darbas su kūnu. Kūno terapijos (masažo) metu randamos ir išlaisvinamos psichologinės traumos ir patirtys (kurių pats žmogus sąmoningai nesuvokia), atpalaiduojamos įtampos fascijose, raumenyse, vidaus organuose.
Atliekant kūno terapiją, į sesiją atėjęs žmogus joje dalyvauja aktyviai: jo prašoma įvardinti kūno pojūčius, jutimų intensyvumo lygį, apibūdinti kylančias asociacijas, emocijas. Taip atkuriamas ryšys tarp proto, emocijų, jausmų ir kūno. Nutraukiamos senos smegenų neuronų jungtys, formavusios senus, destruktyvius elgesio modelius, bei sukuriamos naujos jungtys, kuriančios naujus, mums tarnaujančius elgesio modelius.
Po sesijos, išlaisvinta energija, kurią organizmas naudojo negalavimo ar ligos palaikymui, nukreipiama vidinio resurso atskleidimui. Todėl su žmogumi kalbamės apie tikslų svarbą jo gyvenime bei tai, kaip jie siejasi su laimės ir pilnatvės jausmu.
Kokiais atvejais rekomenduočiau B.E.S.T. terapiją?
Daugiau nei 7 metus taikydama šią terapiją darbe su klientais, galėčiau išskirti tokias pradines būsenas, kuomet pradedame bendrą darbą ir jį užbaigę sulaukiame puikių rezultatų:
Šią sistemą sukūrė E. I. Zujevas praeitame, dvidešimtajame, amžiuje. Tuo metu dar nebuvo tiek pasiekiamų žinių apie žmogaus fizinį ir dvasinį tobulėjimą, kaip mūsų dienomis. Dabar mes galime naudotis neišsenkančiais informacijos klodais, taikyti jau sukurtas sistemas ar derinti skirtingų sistemų elementus.
E. I. Zujevas buvo vienas iš kūno psichoterapijos pradininkų (gal netgi pradininkas) ir pats sukūrė metodiką, kurioje žmogus suvokiamas ne kaip fizinis kūnas, bet kaip visų sistemų visuma.
Dirbdamas masažuotoju Sankt-Peterburgo "Marijos" teatre, jis ieškojo geriausio ir greičiausio būdo, kaip balerinoms atsistatyti po patirtų traumų ir nebijoti patirti jų iš naujo repeticijų ir premjerų metu. Juk žmogus, tiksliau jo psichika, ilgai prisimena traumą ir kūnas į ją atitinkamai reaguoja.
Daug keliaudamas po pasaulį su teatro grupės gastrolėmis, E.I. Zujevas aktyviai domėjosi Rytų filosofija, lankėsi vienuolynuose, rinko žinias apie žmogaus fizinį kūną, psichikos veikimo principus, energetiką, harmoningos būsenos atkūrimą ir sveiko žmogaus kaip visumos, funkcionavimo principus. Taikydamas įgytas žinias ir stebėdamas rezultatus, E. I. Zujevas pirmasis sukūrė naują terapijos metodiką, jungiančią jogos filosofijos, kūno terapijos, psichoterapijos, masažo, reabilitacijos bei dvasinių praktikų elementus ir pavadino ją B.E.S.T. - Bio-energo Sistemine Terapija.
Tai daugiasluoksnė sistema, apjungianti daugiau nei 20 masažo rūšių bei kelias autorines metodikas.
B.E.S.T. yra unikali sistema, gebanti kontaktinio darbo metu paveikti visą kompleksą - kūno, sielos ir dvasios struktūras (sąmonę, pasąmonę). Ši terapija padeda atsiminti praeitį ir visam laikui pašalinti įstrigusias kūne ir psichikoje traumuojančias patirtis.
B.E.S.T. leidžia pašalinti iš psichikos gelmių dominuojančius destruktyvios patirties židinius, kurie net kūno lygmenyje neleidžia mums būti sėkmingiems tam tikrose gyvenimo srityse: bendravimo/ komunikacijos, pasitikėjimo savimi, santykių/ intymaus bendravimo ir kitose.
B.E.S.T. padeda diagnozuoti ir pašalinti net užgimusius ankstyvojoje vaikystėje, arba dar vaikui būnant motinos įsčiose, negatyviai jo psichiką veikiančius veiksnius. Terapijoje naudojamos technikos ir metodai padeda patirti/pasiekti ilgalaikį ir stabilų pasveikimo/ išgijimo efektą fiziniame ir psichologiniame lygmenyje.
Kaip vyksta B.E.S.T. kūno terapija
B.E.S.T. masažas - kūno terapija skiriasi nuo kitų masažų, nes dirbame su fiziniais pojūčiais, jausminiu ir emociniu intelektu, psichologiniu ir socialiniu aspektu. Su žmogumi visą laiką palaikomas grįžtamasis ryšys, prašoma įvardinti skausmo ar diskomforto pojūtį, asociaciją, kuo smulkiau apibūdinti jutimus.
Tokiu būdu išlaisvinamas ne tik fizinis skausmas, atsipalaiduoja spazmuoti raumenys, bet ir išsilaisvina kūne įstrigusi emocija. Žmogus patiria gilų atsipalaidavimą visuose lygmenyse: fiziniame, emociniame, psichologiniame, jausminiame.
Jaučiamas išsilaisvinimas, palengvėjimas, ramybė. Dingsta kankinantis sunkumas, slegiančios būsenos.
B.E.S.T. kūno terapijos tikslas yra pasiekti žmogaus pasąmonėje paslėptas neišgyventas emocijas, patirtas praeityje, tai gali būti kažkada patirtos fizinės ir psichologinės traumos. Žmogus dažniausiai jų neprisimena, jos tarsi "išsitrina" iš atminties, bet pasąmonės lygmenyje jos egzistuoja ir daro labai didelę įtaką mūsų dabartiniam gyvenimui. Tai atsispindi mūsų organizmo reakcijose į tam tikras situacijas.
Žmogaus kūnas - tarsi žemėlapis, nurodantis B.E.S.T. terapeutui kelią į tam tikras kūno zonas, taip randamos destrukcijos. Laisvųjų asociacijų ir tam tikrų technikų pagalba jos yra ,,iškeliamos į paviršių" ir pašalinamos iš pasąmonės. Tokiu būdu pašalinama įtampa iš fizinio kūno ir psichikos, kitaip tariant žmogus pasiekia gilaus atsipalaidavimo ir vidinės ramybės būseną.
Atsiranda pasitikėjimas savimi, žmogus gauna galimybę išeiti iš pasikartojančių nesėkmių ir išmokto bejėgiškumo rato.